اسلایدر دو
درمان هموروئید با لیزر
درمان  بزرگی  کلیتوریس خانمها و یا کلیتورو مگالی
جوانسازي واژن
تزريق  بوتاكس
بيماری شقاق چيست ؟
کیست پایلونیدال چیست

با زگیل تناسلی چه کنیم

چه اقداماتی برای مبتلا نشدن و برای درمان باید کرد . زگیل تناسلی یک بیماری آمیزشی است که از طریق روابط جنسی منتقل می شود. بعضی از مبتلایان به این بیماری نمی دانند که نیاز به چه اقداماتی دارند،و هنگام دیدن زگیل در ناحیه تناسلی چه باید کرد. بخصوص وقتی که از طرف پزشکان مختلف توصیه های غلط دریافت می کنند. در زیر موارد مورد نیاز این مبتلایان بعرض میرسد . زگیل تناسلی جزو بیماریهای آمیزشی محسوب می شود و شانس ابتلا افرادیکه بیشتر از یک شریک جنسی دارند خیلی زیادتر است زیرا نمی دانند که ان شریک جنسی با شخص دیگری ارتباط داشته است یا خیر عمل این بیماری ویروسی است بنام پاپیلوما که به انواع پرخطر و کم خطر تقسیم می شوند.

این ویروس میتواند عامل ایجاد سرطان دستگاه تناسلی، مقعد و دهان در هر دو جنس زن و مرد باشد و بخصوص سرطان دهانه رحم در خانمها است. خانم هائی که به ویروس نوع 16 و 18 این ویروس مبتلا هستند، شانس ابتلاء آنها به سرطان دهانه رحم بیش از 200 برابر جمعیت عادی است. ولی این نوع 18 و 16 در صدرش کم است و مبتلایان نباید بترسند و اقدامی نکنند و یا نا امیدانه اقدام کنند و بعد از ابتلا به این ویروس از زندگی خود لذت نبرند البته که باید هم مراقب باشند و هم مرتب تحت نظر دکتر معالج خود باشند وبدانند که اقدامات درمانی مناسب و تحت نظر قرار گرفتن می تواند به مقدار زیادی در کاهش عوارض ابتلا به زگیل تناسلی کمک کنندهاست مردان و زنانیکه دارای شرکای جنسی متعدد هستند، لازم است حتما طرف جنسی خود را از نظر احتمال آلودگی به ویروس HPV چک بکنند.

یک بیمار مبتلا به زگیل تناسلی باید به ترتیب اقدامات زیر را انجام دهد :
1. قبل از هر اقدامی باید از ویروس بیوپسی گرفت یعنی نمونه برداری صورت گیرد انهم توسط یک شخص خبرهتا نوع ویروس HPV مشخص شوند. بنابراین به هیچ وجه قبل از انجام آزمایشات لازم نباید زگیلها را توسط اشخاص غیر متخصص از بین برد ، چون بهترین محل یافتن ویروس، همین زگیلها هستند.واگر بیمار زگیل در نواحی مختلف دارد، باید پزشک جراح خود را از مطلع کند تا از آنها جداگانه آزمایش شوند.

2. از بین بردن مؤثر زگیلها به مقدار زیادی از عفونی بودن فرد می کاهد. قدم بعدی از بین بردن تمام زگیلها و آنهم بطور مؤثر در یک جلسه با دو جلسه است ولی باید این نکته را هم ذکر کرد که گاهی زگیل جدیدی بعد از درمان مجددا از محلی دیگر رشد میکند است. توجه داشته باشید که شما نقاط بخصوصی از بدن خود را می توانید ببینید و معمولا شما هر نقطه از بدن را که به پزشک نشان دهید، پزشک نیز آن منطقه را می بیند.

علت عود در بسیاری از موارد نادیده گرفتن زگیلهای زیر است :
زگیلهائی که در داخل مجرای ادرار (زن و مرد)، در عمق واژن،و در داخل مقعد ورکتوم وبطورکلی در تمامی قسمتهای ناحیه تناسلی، کشاله ران، اطراف مقعد، دور لبها و داخل دهان وجود دارند. زگیلهائیکه با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و جهت رویت نیازمند استفاده از وسایل بخصوص جهت درشت نمائی هستند. در بسیاری از بیماران علت عود، رشد همین زگیلهای غیر قابل رویت می باشد که بتدریج بزرگ شده و قابل رویت می شوند. روش از بین بردن زگیلها باید مؤثر، کم عارضه و در یک جلسه باشد. از بین درمانهای موجود برای زگیل تناسلی فقط سوزاندن با کمک برق و لیزر است یا همان کوتریزاسیون دارای این شرایط است. کوتریزاسیون یک روش بسیار مؤثر در از بین بردن زگیلها است که در یک جلسه زگیل را تخریب و از بین می برد و چند هفته بعد حتی جای زگیلهای سوزانده شده دیده نمی شود. سایر روشهای درمانی مثل کرایو یا همان فریز کردن نیازمند جلسات متعدد هستند و در بیشتر موارد نیز نمی توانند زگیل را بطور مؤثر از بین ببرند.

ضمنا اگر بیمار یک روز در بیمارستان بستری شود و در اطاق عمل اقدامات زیر صورت گیرد :
بهتر است آندوسکوپی برای دیدن داخل مجرای ادرار از نظر وجود احتمالی زگیل در داخل مجرای ادراربسیار خوب است استفاده از درشت نمائی برای مشخص کردن زگیلهای غیر قابل رویت چک کردن تمامی مناطق بدن که احتمال آلودگی آنها وجود دارد کوتریزاسیون تمامی ضایعات بیمار چند ساعت بعد مرخص می شود و حتی می تواند سرکار برود. هیچگونه برشی بر روی بدن بیمار و پانسمان وجود ندارد.

3. پس از مشخص شدن جواب آزمایش، اگر مبتلا به انواعی از ویروس که کم خطر هستند می باشید، می توانید واکسن بزنید تا از ابتلا به انواع پر خطر ویروس HPV جلوگیری گردد.

4. شریک جنسی شما باید در این مرحله از نظر احتمال ابتلا به زگیل تناسلی چک شود.اکنون واکسن گارداسیل در بازار موجود است ولی باید بیماران بدانند که تزریق خود سرانه این واکسن هیج مشکلی را برای بیماردرمان نمیکند .نوع ویروس وی به احتمال زیاد از همان نوع ویروس شریک جنسی خود بیمار خواهد بود. اگر شریک جنسی شما مبتلا به انواعی از ویروس که کم خطر هستند می باشد، می تواند واکسن بزند تا از ابتلا به انواع پر خطر ویروس HPV جلوگیری گردد.

5. اگر شما هنوز ازدواج نکرده اید، باید همسر آینده شما اگر مبتلا به زگیل تناسلی نشده است، واکسن بزند تا در آینده از ابتلا وی به زگیل تناسلی جلوگیری شود.

6. ویروس HPV متاسفانه در حال حاضر درمان ندارد ولی در 20-15 درصد موارد سیستم ایمنی بدن با گذشت زمان ویروس را از بین برده و بدن عاری از ویروس می شود. اگر شما با فردیکه آلوده به این ویروس است تماس جنسی داشته باشید، آلودگی شما هر بار تازه شده و ویروس از بین نخواهد رفت.

7. از داشتن رابطه جنسی دهانی با اشخاص پر خطر و نا منظم اجتماعی جدا اجتناب کنید، چون زگیلهای داخل دهان به راحتی قابل رویت نیستند وحتی ممکن است برروی تارهای صوتی همبنشیند ودر ضمن به راحتی سبب انتقال بیماری به دیگران می شوند. در چند سال اخیر تعداد سرطانهای حفره دهان مثلا سرطان زبان، حنجره و لوزه در بعضی کشورها به مقدار زیادی افزایش یافته است. علت آن شیوع زیاد موارد آلودگی دهانی به این ویروس است. بهترین روش پیشگیری از ابتلا و ابتلا مجدد به این بیماری، نداشتن رابطه جنسیبا اشخاص نا منظم اجتماعی است. بنابراین از هر نوع رابطه جنسی خارج از قاعده اجتماعی مثل انجام سکس با یک شخص تازه اشنا شده برای اولین بار جدا جتناب کنید. در یک سال اول پس از ابتلا هر سه ماه یک بار به پزشک مراجعه تا با وسایل مخصوص درشت نمائی تمامی نقاطیکه احتمال آلودگی آنها وجود دارد بررسی و زگیلها از بین برده شوند. این اقدام در جلوگیری از عود بیماری بسیار مؤثر است. هرگونه خونریزی از مجرای ادرار و واژن را به پزشک اطلاع دهید. خانمهائیکه دارای زگیل تناسلی واژن هستند ممکن است پس از رابطه جنسی دچار خونریزی و یا لکه بینی شوند. زگیلهای مجرای ادرار گاها سبب ادرار خونی می شوند ولی اکثرا بدون ادرار کردن یکی دو قطره خون از مجرای ادرار خارج می شود، ولی آن حتمی نیست. هر گونه زخم در ناحیه تناسلی، اطراف مقعد، کشاله ران، دور لبها و داخل دهان را به پزشک گزارش کنید. از خصوصیات زخمهای سرطانی خوب نشدن آنها با درمانهای متداول است.


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولیعصر ، بالاتر از ميدان ونک ، ابتدای خيابان شریفی ، پلاک ٥٢ ، واحد ٢
تلفن : 88658762 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

درمان یبوست و چاقی

گیاهان چربی سوز و تأثیر آنها بر کاهش وزن و یبوست بطور کلی گیاهان دارویی با کنترل متابولیسم بدن ، کاهش استرس و افزایش انرژی در بدن به کاهش وزن و دفع منظم و درمان یبوست کمک می کنند .

بي اختياري در دفع گاز و مدفوع

به معنی دفع خارج از اراده و تصادفی مایع یا گاز از مقعد می باشد. بی اختیاری به معنی عدم توانایی درنگاه داشتن مدفوع یا گاز تا رسيدن به توالت می باشد و باعث الوده شدن لباس زير در اشخاص ميشود

هشدار به هموطنان

مدتي است كه بعضي إز پزشكان غير جراح اقدام به درمان بيماريهاي نشيمنگاه ميكنند كه نتايج بسيارفاجعه باري بهمراه داسته ، لذا اينجانب بعنوان خدمتگذار شما هموطنان احساس كردم كهوظيفه دارم نكاتي را به اطلاع برسانم .