اسلایدر دو
بيماری شقاق چيست ؟
جوانسازي واژن
کیست پایلونیدال چیست
درمان  بزرگی  کلیتوریس خانمها و یا کلیتورو مگالی
درمان هموروئید با لیزر
تزريق  بوتاكس

اعلامیه جهانی حقوق بشر

آیا می دانید که اولین منشور حقوق بشر درچه زمانی و در کجا نگاشته شد؟

کوروش بزرگ پس از ورود به شهر پر شکوه باستانی بابل در 538 قبل از میلاد برای آزادی ملل مختلف از اسارت بابلی ها فرمانی صادر کرد که به موجب آن فرمان بالغ بر چهل هزار نفر از قید اسارت بابلی ها آزاد شدند و به وطن خود مراجعت کردند .

متن بابلی فرمان مزبور که بیست و پنچ قرن پیش صادر شد به سال 1879 میلادی در حفاری های بابل کشف شد که هم اکنون در موزه انگستان در لندن محفوظ است . این فرمان برروی سطح استوانه ای از گل رس در چهل و پنج سطر حک شده و معروف است به اعلامیه حقوق بشر کوروش . متن ان اعلامیه بشرح زیر است.

منم کوروش شاه جهان شاه بزرگ شاه نیرومند . شاه بابل شاه سرزمین سومر و آکد شاه چهار گوشه جهان . پسر کمبوجیه شاه بزرگ شاه انشان . از دودمان سلطنتی جاویدان . که بعلونبو (خدایان بابلی ها ) . فرمانروائی آنان را گرامی می دارند و سلطنت آنان را به جان و دل خواستارند . هنگامی که من به آرامش به بابل در آمدم با سرور و شادمانی کاخ شاهی را جایگاه فرمانروائی قرار دادم مردوک خدای بزرگ (خدای بزرگ بابلی ها )مردم گشاده دل بابل را بر آن داشت تا مرا (............) نقطه ها یبین پرانتز جای کلماتی هستند که به علت آسیب وارده به سطح استوانه از بین زفته و خواند ه نمی شود . من هر روز به ستایش او همت گماشتم سپاه بی شمار من بی مزاحمت در میان شهر بابل حرکت کرد . من به هیچکس اجازه ندادم که سرزمین سومر و آکد را دچار هراس کند .من نیازمندی های بابل و همه پرستشگاه ها یآن را در نظر گرفتم و در بهبود وضعشان کوشیدم .من یوغ ناپسند مردم بابل (.........) را برداشتم . خانه های ویران آنان را آباد کردم . من به بدبختی های آنان بخشیدم .مردوک خدای بزرگ از کردارم خوشنود شد و به من کوروش شاه که او را ستایش کردم و به کمبوجیه فرزندم که از تخمه ی من است و به تمام سپاه من برکت ارزانی داشت و ازصمیم قلب مقام شامخ او را بسی ستودم . تمام شاهانی که در بارگاه ها ی خود برتختنشسته اند در سراسر چهار گوشه از دریای زیرینتا دریای زیرین کسانی که در (........) مسکن داشتند تمام شاهان سرزمین باختر که در خیمه ها مسکن داشتند مرا خراجی گران آوردندو در بابل بر پایم بوسه زدند .از (.........) تا شهرهای آشور و شوش و آگاده و اشنونا و شهر های زمبان و مورنو و در تا ناحیه سرزمین گوتیوم شهر های مقدس آن سوی دجله را که مدتی دراز پرستشگاه ها یشان دستخوش ویرانی بود تعمیر نمودم و پیکره خدایانی را که جایگاه آنها در میان آنان بود به جان خودشان بازگرداندم و در منزلگاهی پایدار جای دادم من همه ساکنان آنها را گرد آوردم و خانه هایشان را به آنان باز پس دادم . خدایان سومر و اکد که نبونید آنها را به بابل آورده و خدی خدایان را خشمناک ساخته بود من به خواست مردوک خدای بزرگ به صلخ و صفا به جایگاه پسند یده خودشان باز گرداندم باشد که تمام خدایانی که من در پرستشگاه هایشان جای داده ام روزانه مرا در پیشگاه بعل و نبود دعا کنند باشد که زندگانی من دراز گردد باشد که به مردوک خدای بزرگ بگویند کوروش پادشاه که تو را گرامی می دارد و فرزند کمبوجیه (...........)از این پس در منشور خطوط نا خوانا است.


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولیعصر ، بالاتر از ميدان ونک ، ابتدای خيابان شریفی ، پلاک ٥٢ ، واحد ٢
تلفن : 88658762 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

درمان یبوست و چاقی

گیاهان چربی سوز و تأثیر آنها بر کاهش وزن و یبوست بطور کلی گیاهان دارویی با کنترل متابولیسم بدن ، کاهش استرس و افزایش انرژی در بدن به کاهش وزن و دفع منظم و درمان یبوست کمک می کنند .

بي اختياري در دفع گاز و مدفوع

به معنی دفع خارج از اراده و تصادفی مایع یا گاز از مقعد می باشد. بی اختیاری به معنی عدم توانایی درنگاه داشتن مدفوع یا گاز تا رسيدن به توالت می باشد و باعث الوده شدن لباس زير در اشخاص ميشود

هشدار به هموطنان

مدتي است كه بعضي إز پزشكان غير جراح اقدام به درمان بيماريهاي نشيمنگاه ميكنند كه نتايج بسيارفاجعه باري بهمراه داسته ، لذا اينجانب بعنوان خدمتگذار شما هموطنان احساس كردم كهوظيفه دارم نكاتي را به اطلاع برسانم .