اسلایدر دو
جوانسازي واژن
کیست پایلونیدال چیست
درمان هموروئید با لیزر
درمان  بزرگی  کلیتوریس خانمها و یا کلیتورو مگالی
بيماری شقاق چيست ؟
تزريق  بوتاكس

درمان هموروئید با لیزر و رابر بند

درمان هموروئید با لیزر
امروزه شما اگهی هائی حاکی از درمان هموروئید با لیزر بسیار مشاهده می کنید و اگر بخواهیم انتخاب درست و بجا برای درمان هموروئید با لیزر بکنیم لازم است ابتدا بطور اجمالی لیزر را بشنا سیم و همچنین بیماری هموروئید را . من در مقالات چندی قبلا حضور خوانندگان عزیز در سایتم معرفی کرده ام حال لازم است لیزر این وسیله معجزه گر را به شما معرفی کنم .

دستگاه لیزر شامل :
1ـ ماده فعال که تحریک آن ماده باعث تولید لیزر می شود این ماده ممکن است جامد مایع یا گاز باشد .
2 ـ کاواک یا تشدید کننده لیزر که از دو آئینه تشکیل شده یکی از این دو آئینه کاملا انعکاسی و دیگری 85-90 در صد انعکاسی و 10-15 درصد از اشعه را از خود عیور میدهد .
3 ـ منبع تحریک کننده محیط فعال که ممکن است reflection ـ absorption ـ scattering (انعکاسی و جذبی و پراکندگی ) ایجاد نماید .درهر صورت در نهایت باعث ایجاد حرارت میشود .

انواع لیزر عبارتند از :
1 ـ لیزر yag باطول موج 1064 نانومتر این لیزر در حذف موهای زائد برای پوست های تیره بکار میرود .
2 ـ لیزر alexantrie باطول موج 755 نانومتر که گاهی در از بین بردن تاتو و موهای زائد بکار میرود.
3-لیزر diode با طول موج بین 810 ـ 980 نانومتر که در درمان ضایعات عروقی سطحی و عمقی بکارمیرود من از این نوع لیزر در درمان هموروئید استفاده میکنم البته نوعی لیزر دیود است که از نظر توانائی با لیزر های دیگر دیود متفاوت است و قادر است اشعه متصاعد از خود را بصورت کروی منتشر نماید.

4-لیزر co2 که طول موجی بالاتر از 1260 دارد و برای از بین بردن بافتهای ضخیم تر بکار می رود.

معمولا اشعه لیزر از انتهای فیبر لیزریک خارج میشود و باعث سوزاندن و یا بریدن بافت مقابل خود میشود حال توجه فرمائید که ما برای از بین بردن یک توده هموروئیدی در داخل (هموروئید درجه 2 بسادگی نمی توانیم آن توده را محدوده اش را بسادگی مشخص و سپس آنراببریم و یا بسوزانیم .

همچنین در توده های بزرگ هموروئیدی درجه 4 که در بیرون قرار دارند و یا حتی درجه 3 (درجه بندی هموروئید در مقالات قبلی بخوبی شرح داده شده است و میتوانید با مراجعه مشاهده نمائید ) و اگر به این وسعت سوزانده و یا بریده شوند باعث ناراحتی بسیار برای بیمار میگردد و مطلقا امکان اینکار با بی حسی موضعی نیست و حتما باید بیمار بیهوش شود و ما از هدف خود که همواره عبارتند از :

1-حداقل عملیات روی بیمار
2 ـ حداقل ناراحتی بعد از عمل
3 ـ بدون نیاز به بیهوشی برای درمان لیزیک بیمار
4-هزینه کمتر زیرا بستری در بیمارستان و بیهوشی مستلزم صرف هزینه است

دور شده ایم لذا ما باید این عوامل جهار گانه را مد نظر داشته باشیم حال توجه کنید که با لیزر های معمولی به نتیجه دلخواه نمی رسیم پس چه باید کرد باید بررسی کرد که لیزر چگونه لیزری است و ایا قادر است بشعشعات کروی داشته باشد ( لازم است بعرض برسانم که تنها این نوع لیزر قادر به این عمل است )

لیزری که من بکار میبرم از پیشرفته ترین لیزر های حال حاضر دنیا است و فیبر لیزری آن قادر است اشعه را به عوض انتشار خطی و فقط به مقابل خود بصورت RADIAL در اطراف خود منتشر کند.

دردرمان یک توده هموروئیدی چه درجه 2 ویا درجه 3 لازم است فقط از یک محل وارد توده هموروئیدی شویم وبا تاباندن اشعه لیزر آن توده را از بین برد. حال مجسم کنید اگر از نوک فیبر لیزری اشعه خارج شود ( که تقریبا در 95 در صد لیزر های داخل ایران چنین است ) جراح چند بار باید وارد توده لیزری شود و جراح چند بار باید به توده هموروئیدی لیزر بتاباند زیرا قطر بافت مقابل که مورد تهاجم قرار میگیردچند دهم میلی متر بیشتر نیست .

لیزری که من بکار میبرم یک لیزر SHIRINKAGE است و از انتهای فیبر لیزری اشعه بصورت رادیال یا کروی خارج میشود در توده های کوچک هموروئیدی ما فقط با یک بار تاباندن توده هموروئیدی را از بین می بریم و در توده های هموروئیدی بزرگ از همان سوراخ بصورت V وارد توده شده و با تاباندن اشعه لیزر توده هموروئیدی را ازبین می بریم یعنی فقط از یک سوراخ وارد میشویم و در دوجهت اشعه را میتابانیم تا از بین برود .

لازم است توضیح دهم که بازهم در این روش و حتی با این لیزر پیشرفته ما اقدام به بریدن توده هموروئیدی نمی کنیم و در نتیجه بیمار تا مدتی (البته برای مدتی کوتاه ) بافت و جدارپوششی توده هموروئیدی را حس میکند که البته توده هموروئیدی بعد از مدتی آب میرود و کوچک و از بین میرود ولی من با روشی که خود مبتکر آن هستم تلفیقی از روش رابر بندینگ RUBBER BANDING و لیزر بکار می برم که در نتیجه ابتدا توده را مشخص و رابر بند می کنیم و سپس با لیزر رادیال آنرا از درون از بین می بریم.

همچنین پایه آن توده را نیز با لیزر از بین می بریم که منجر به از بین رفتن هموروئید میشود یعنی نکروزه میشود . من با این روش تا بحال عوارض نداشته ام و بیماران بسیار راضی بوده اند.البته تودهای بیرونی درجه 4 باید برداشته شوند و با کمک لیزر قطع شده و از بین میبریم لذا بیماران برای یکی دو روزی نیاز به مسکن دارند مانند دیکلوفناک و یا بروفن و بیمار به زندگی عادی خود بزودی برمیگردد.


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولیعصر ، بالاتر از ميدان ونک ، ابتدای خيابان شریفی ، پلاک ٥٢ ، واحد ٢
تلفن : 88658762 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

amir [ 1391-02-02 ]
با سلام لطفاً آدرس یا شماره تلفن مطب خود را در صورت امکان به پست بنده میل بفرمائید.با تشکر.

سرور [ 1390-11-24 ]
خیلی عالی بود متشکرم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

درمان یبوست و چاقی

گیاهان چربی سوز و تأثیر آنها بر کاهش وزن و یبوست بطور کلی گیاهان دارویی با کنترل متابولیسم بدن ، کاهش استرس و افزایش انرژی در بدن به کاهش وزن و دفع منظم و درمان یبوست کمک می کنند .

بي اختياري در دفع گاز و مدفوع

به معنی دفع خارج از اراده و تصادفی مایع یا گاز از مقعد می باشد. بی اختیاری به معنی عدم توانایی درنگاه داشتن مدفوع یا گاز تا رسيدن به توالت می باشد و باعث الوده شدن لباس زير در اشخاص ميشود

هشدار به هموطنان

مدتي است كه بعضي إز پزشكان غير جراح اقدام به درمان بيماريهاي نشيمنگاه ميكنند كه نتايج بسيارفاجعه باري بهمراه داسته ، لذا اينجانب بعنوان خدمتگذار شما هموطنان احساس كردم كهوظيفه دارم نكاتي را به اطلاع برسانم .