اسلایدر دو
بيماری شقاق چيست ؟
کیست پایلونیدال چیست
درمان  بزرگی  کلیتوریس خانمها و یا کلیتورو مگالی
جوانسازي واژن
درمان هموروئید با لیزر
تزريق  بوتاكس

سرطان پستان در زنان ـ قسمت سوم

اثرات جانبی روش های درمان:
اثرات جانبی جراحی‏های سرطان پوستان :
معمولاً متعاقب جراحی مشكلات و عوارضی دراطراف ناحیة برش جراحی شامل كوفتگی، عفونت زخم، تورم و عدم بهبود سریع اسكار مشاهده می‏شود. اگر بیمار حوالی زمان جراحی تحت شیمی درمانی قرار بگیرد معمولاً عفونت زخم تا چندین هفته به طول می‏كشد.
در تمام اشكال ماستكتومی درجاتی از ضعف حركات شانه وجود دارد كه پس از عمل جراحی با ورزش بهبود می‏یابد.

تورم بازو در اثر تجمع مایع لنف جائی كه غدد لنفاوی و عروق لنفاوی برداشته می شوند با دچار ضایعه می شوند می‏تواند درد زیادی ایجاد كند و نیاز به درمان دارد (این موارد كمتر شایع هستند). گاهی اوقات اختلالاتی در اعصاب دو عضله زیر بازو در جریان جراحی وسیع ایجاد می‏شود كه منجر به عدم تعادل و پرش شانه می‏شود.(این موارد نادر است)

اثرات جانبی پرتو درمانی :
1-نیاز به مراجعات منظم و مكرر به بیمارستان خسارتی برای بیمار محسوب می‏شود و ناراحتی كه متعاقب این روند حاصل می‏شود منجر به خستگی مفرط بیمار می‏گردد.
2-احساس بیماری و حالت تهوع
3-حساسیت پوستی
4-تیرگی پوست و خارش وسوزش
5- سرفه‏های خشك و تنگی نفس
پیشگیری از این عارضه: اغلب ایده خوبیست كه برای این بیماران پس از برگشت از بیمارستان استراحتی ترتیب داده شود تا حتی‏الامكان از حالت دستپاچگی و خستگی آنها ممانعت به عمل آید.

اثرات جانبی شیمی درمانی :
ممكن است بعضی از داروها به سلول‏های سالم بدن نیز صدمه بزنند پس باید. پس از هر دوره درمان فرصتی جهت بازگشت به حالت طبیعی به شخص داده شود كه معمولاً این زمان در نظرگرفته میشود.
یك آزمایش خون قبل از هر دوره درمان جهت كنترل سطوح سلولهای سفید خون انجام می شود، تا مقاومت بدن در مقابل عفونت تعیین شود و تحت تاثیر آن قرار نگرفته باشد.

عوارض جانبی دیگر : خستگی ، تهوع ، ریزش موی سر، زخم‏های دهانی ، بی‏اشتهایی، اسهال و با تركیبی از اینها ، توقف قاعدگی ، نازایی

پیشگیری : شستشوی دهان ، ضد استفراغ ، كلاه گیس
درمان شیمی درمانی باعث 28% كاهش عود و16% كاهش میزان مرگ سالیانه می‏شود.


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولیعصر ، بالاتر از ميدان ونک ، ابتدای خيابان شریفی ، پلاک ٥٢ ، واحد ٢
تلفن : 88658762 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

درمان یبوست و چاقی

گیاهان چربی سوز و تأثیر آنها بر کاهش وزن و یبوست بطور کلی گیاهان دارویی با کنترل متابولیسم بدن ، کاهش استرس و افزایش انرژی در بدن به کاهش وزن و دفع منظم و درمان یبوست کمک می کنند .

بي اختياري در دفع گاز و مدفوع

به معنی دفع خارج از اراده و تصادفی مایع یا گاز از مقعد می باشد. بی اختیاری به معنی عدم توانایی درنگاه داشتن مدفوع یا گاز تا رسيدن به توالت می باشد و باعث الوده شدن لباس زير در اشخاص ميشود

هشدار به هموطنان

مدتي است كه بعضي إز پزشكان غير جراح اقدام به درمان بيماريهاي نشيمنگاه ميكنند كه نتايج بسيارفاجعه باري بهمراه داسته ، لذا اينجانب بعنوان خدمتگذار شما هموطنان احساس كردم كهوظيفه دارم نكاتي را به اطلاع برسانم .