اسلایدر دو
جوانسازي واژن
کیست پایلونیدال چیست
بيماری شقاق چيست ؟
تزريق  بوتاكس
درمان  بزرگی  کلیتوریس خانمها و یا کلیتورو مگالی
درمان هموروئید با لیزر

روابط جنسي سالم و نا سالم

روابط جنسي سالم و نا سالم : هدف از درج این مقاله آشنایی افرادیست که قصد ازدواج دارند و با اصطلاحات انواع رابطه اشنایی ندارند و همینطور رفع برخی ابهامات از نظر مسایل شرعی و پزشکی پیرامون رابطه جنسی بین زوجین است .دررابطه جنسي در زن هورموني ترشح ميشود بنام اكسي توسين كه احساس لذت بسياري براي زن ايجاد ميكند همچنين درمردان هورموني ترشح ميشود بنام اندورفين كه اين نيز احساس لذتي مفرط در مرد ايجاد ميكند . نكته مهم اينست كه زنان و مردان تشخیص دهند در چه موقعیتی قرار دارند.

عده اي اين احساس راباعلاقه زياد يا عشق اشتباه مي گيرند و تصور ميكنند عاشق شده اند حال انكه فقط اين رابطه لذت فراون براي انها در بر داشته و با عشق فرق دارد و رابطه عشقی رابطه ای بالاتر از احساس لذت آنی است.توجه فرمائید که لذت جنسی را با عشق افتراق دهید.
انجام رابطه جنسی بر دو قسم است که شاید هر قسمت پوزیشنها و حالات مخصوص به خود را داشته که تعداد مجموع آنها بیش از ۸۰ پوزیشن میباشد که چون درج و توضیحات در مورد پوزیشنهای هر بخش برای کاربران زیر ۱۶ سال ممنوعیت دارد از درج آنها معذورم. و در اینجا به سر فصلها اشاره ای کوتاه خواهیم داشت :

۱) رابطه جنسی به صورت دخول HARD 3EX : که هارد ۳ک.س یا عمل دخول بین زوجین نیز خود به دوبخش تقسیم می شود
الف ) رابطه جنسی واژینال (VAGINAL 3EX) این نوع نزدیکی همان دخول از طریق واژن میباشد که نرمال ترین نوع رابطه هارد محسوب می شود. در روابط زوجین استفاده از ابزار پیشگیری از بارداری در انجام این رابطه توصیه می شود .انجام این رابطه در صورتی که با رغبت دو طرفه ( زن و شوهر ) انجام گیرد تاثیرات روحی و روانی مثبتی برای دو طرف برجا می گذارد آمیزش جنسی بین زن و شوهر نیز از نظر پیامبر اسلام و امامان بسیار پسندیده شمرده شده است.

ب ) رابطه جنسی مقعدی : ( ANAL 3EX ) دخول از راه مقعد که این رابطه یک رابطه منفی میباشد و از نظر شرعی در صورت تمایل زن کراهت زیاد و درصورت عدم رضایت زن حرام است و حتی از نظر برخی علماء حرام است و از نظر پزشکی مردود میباشد چرا که به بافتهای عصبی نواحی مقعد آسیب جدی وارد میسازد و انجام مکرر این رابطه باعث آسیب به انال یا قسمت خروجی مقعد می شود تا جایی که در دراز مدت ممکن است کنترل عمل دفع از حالت ارادی خارج شود .ضمن اينكه براي زنان فوق العاده دردناك است و خطرناك تا جائي كه حتي خطر ايست قلبي دارد.واين رفلكس را ano cardio reflexگويند كه بعلت ورود جسمي به داخل مقعد ايجاد ميشود كه بر اثر باز شدن ناگهاني اسفنكتر مقعد پيش مي ايد.

همچنین از نظر پزشکی و انتقال بیمارهای مقاربتی یکی از روابط پر خطر جنسی رابطه از طریق مقعد میباشد که به علت تجمع باکتریها انتقال اینگونه بیمارهای زودتر میسر می شود.حتي امكان ابتلا به بيماري ايدز با اين روش بيشتر ميشود . بطور كلي اين روش از نظر علم پزشكي مردود است.

۲) رابطه جنسی نرم یا بدون دخول (SOFT 3EX) رابطه جنسی از نوع سافت یا نرم رابطه جنسی که در آن عمل دخول انجام نمیگیرد و از اینرو برای زنان محسوس تر میباشد این رابطه نیز انواع مختلفی دارد
الف ) معاشقه (LOVELY 3EX) بوسیدن ، درآغوش گرفتن، نوازش کردن و بکار بردن حرفهای زیبا و عاشقانه نیز در این رابطه قرار دارد در این رابطه احساسات حرف اول را میزند و بار مثبت زیادی بهمراه دارد از اینرو در دوران پیش از اردواج ( نامزدی و عقد) این رابطه توصیه می شود البته در این رابطه دو طرف نباید سعی در تحریک یکدیگر داشته باشند.

ب) رابطه جنسی دهانی ( ORAL3EX) اورال ۳ک.س یا ۳ک.س دهانی از نظر پزشکی رد نشده هر چند توصیه هم نمیشود در این رابطه دهان نقش مهمی را ایفا می کند لیسیدن و مکیدن آلت تناسلی مردانه و زنانه ، نکته مهم اینکه این نوع ارتباط فقط بین شرکای جنسی ثابت (زن و شوهر) توصیه می شود به علت مسایلی همچون نظافت و پاکیزگی و عدم ابتلا به بیمارهای که از طریق رابطه جنسی انتقال می یابند در مورد انتقال این بیماریها در صورت زخم بودن نواحی اطراف دهان و یا دستگاه تناسلی و تماس این دو عضو با هم احتمال انتقال این نو ع بیماریها بعید نیست وارد شدن منی در دهان یا مایع ترشح شده از واژن زنان در دهان از نظر شرعی حرام است .

همچنین از نظر پزشکی توصیه می شود از وارد شدن ترشحات خروجی از الت تناسلی مرد و زن به دهان خوددرای شود در این رابطه افکار روانی بر کیفیت و کمیت آن تاثیر گذار میباشد.توجه بفرمائيد كه دهان بعد از مقعد الوده ترين قسمت بدن استكه حاوي ميكرب هاي زيادي استو اين عمل باعث الوده شدن و بيمار شدن طرف مقابل ميگردد .بخصوص در زنان كه ابتلا ممكن است به واژن ويا مجراي ادرار گردد.اين روش نيز از روش بي خطري نيست.

ج رابطه جنسی بدون دخول ( SOFT 3EX ) اما رابطه اصلی سافت ۳ک.س عبارت است از مجموع رفتارهایی که در آن بدون انجام عمل دخول یا همان هارد ۳ک.س زوجین ارضا می شوند

۳) رابطه جنسی عضو یا عمل محور ( FETISH 3EX) نوع خاصی از تفکرات جنسی که معطوف به عمل خاص یا عضو خاصی از بدن شریک جنسی می شود و افرادی که از فتیش خاصی تبعیت می کنند در روابط جنسی خود بیشترین زمان را به آن اختصاص می دهند.

برخی دستورات و احادیث اسلام در باب رابطه جنسی بین زوجین :
اسلام دستور مى‏دهد همبستر شدن در پنهان صورت پذیرد . نه در حضور هوو ویا فرزندى که صداى آنها را مى‏شنود وپیکرشان رامى‏بیند. از امام صادق‏علیه السلام روایت شده است که فرمود: پیامبرصلى الله علیه وآله‏فرموده است: “سوگند به خدایى که جان من در ید قدرت اوست ، اگر مردى با زنش در آمیزد در حالى که کودکى بیدار آن دو را مى‏بیند و صدایشان را مى‏شنود و صداى نفسهاى زن وشوهر به گوش او مى‏رسد این کودک روى رستگارى را نخواهد دید، اگر پسر باشد زناکار خواهد شد، واگر دختر باشد زانیه خواهد شد.”

اسلام کراهت دارد که مردى ایستاده مباشرت کند وآن را کار دراز گوشها مى‏داند. در حدیثى نبوى آمده است: “ اى على! ایستاده ‏با زنت جماع نکن که این کار دراز گوشهاست.”(۵۰۱)

و نیز کراهت دارد مردى در شب مسافرت که غالباً با اضطراب‏همراه است واحتمال ضعف مى‏رود ، با همسرش همبستر شود. ازپیامبرصلى الله علیه وآله رسیده است که حضرت‏ محمد صلى الله علیه وآله کراهت داشت مرد در شبى ‏مباشرت کند که آهنگ سفر دارد.(۴۹۳)

و نیز بلافاصله پس از خوردن غذا با شکم پر نباید همبستر شد.از امام صادق‏علیه السلام روایت است که فرمود: “ سه چیز بدن را ویران‏ مى‏کند و چه بسا آدمى را بکشد: با شکم پر به حمام رفتن ، با شکم پر با همسر آمیزش کردن وازدواج با پیر زنان.”(۴۸۹)

شایسته نیست آدمى با شهوت زن دیگرى خود را تحریک ‏کند وسپس به شهوت آن زن با همسر خویش در آمیزد، این عمل برحسب روایت رسیده از پیامبرصلى الله علیه وآله مکروه است. چه ، پیامبرصلى الله علیه وآله‏مى‏فرماید: “ اى على! با شهوت زن دیگرى با همسرت نزدیکى‏ مکن ، زیرا در این صورت من از آن بیم دارم که اگر نطفه فرزندى منعقد گردد، کودک شما نامرد و بى عقل باشد.”(۴۸۳)


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولیعصر ، بالاتر از ميدان ونک ، ابتدای خيابان شریفی ، پلاک ٥٢ ، واحد ٢
تلفن : 88658762 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

ج.جمالی [ 1394-01-30 ]
خیلی عالی بود برای موضوع پایان نامه خیلی کمکم کرد ممنون

محمد [ 1392-02-02 ]
سلام ، مطلب خوبی دارید و با اجازه شما من مطلب رو در وبلاگم قرار دادم . اگه راضی نبودید سریع خبرم کنید تا حذفش کنم

امین شاد [ 1392-01-21 ]
با عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار؛بنده تخصصم رشته حقوق؛واقعا تشکر می کنم از مطالب بسیار مفید و ارزنده شما؛09111341373 09388643907

M.R [ 1391-08-14 ]
باسلام .مطالب خوب ومفیدی بود،من ماما هستم و معمولا باهر مطلبی که در موردروابطجنسی سالم در سایت های مختلف گفته شده موافق نیستم،اما مطالب شما همراه با احادیث بیشتر قابل قبول بود.

erfan [ 1391-06-09 ]
شما نوشتید که امام صادق گفته اگر بچه ای صدای پدر مادرشو هنگام نزدیکی بشنوه زناکارمیشه خوب این عدالت خدارو زیر سوال میبره چون اون بچه ناخواسته زنا کار میشه بدون اینکه خودش خبری داشته باشه

(-_(-_(IMp)_-)_-) [ 1391-05-15 ]
mer30 az etelaate kho0beto0n. ali bo0d

سیروان [ 1391-05-13 ]
بسیار مفید بود خیلی ممنون

حسین [ 1390-11-16 ]
سلام مطالبتون جالب بود . یه سوال آیا شما فیلمی در مورد آموزش مسائل جنسی (قابل پخش برای زوجین جوان در برنامه مشاوره) دارید که حاوی روش صحیح رابطه به صورت تصویری باشد؟

s.m [ 1390-11-11 ]
سلام ، خیلی خوب بود مخصوصا احدیث مرسی

مهدی [ 1390-11-10 ]
جان مادرت برو درس حوضه بخون آخوند شو خودتو راحت کن تو این مقاله علمی جز آیه و حدیث چیزی ندیدیم سکس آنال اگر به درستی انجام بشه خطری که نداره تازه لذت بخش هم هست شما بهتر بود میرفتی حوضه درس میخوندی

وحید سعادتی [ 1390-07-15 ]
سلام دکتر رضایی عزیزواقعا سایت اموزنده ای دارید خدا حافظتان باشد دکتر من عاشق علم پزشکی هستم و دوست دارم پزشکی بخوانم من لیسانس حسابداری دارم و در اهواز زندگی میکنم زیاد از پزشکی و رشته ها و تخصص ها یش سر نمی اورم با توجه به اینکه خوزستان از نظر علمی ضعیف است اساتیدش را میگویم البته علوم انسانی و ریاضی البته پزشکان حاذقی دارد دوست دارم راهنماییم کنید چند بار زنگ زدم اما سرتان شلوغ بود جواب را در وبلاگم بنهید acc-1.blogfa.com

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

درمان یبوست و چاقی

گیاهان چربی سوز و تأثیر آنها بر کاهش وزن و یبوست بطور کلی گیاهان دارویی با کنترل متابولیسم بدن ، کاهش استرس و افزایش انرژی در بدن به کاهش وزن و دفع منظم و درمان یبوست کمک می کنند .

بي اختياري در دفع گاز و مدفوع

به معنی دفع خارج از اراده و تصادفی مایع یا گاز از مقعد می باشد. بی اختیاری به معنی عدم توانایی درنگاه داشتن مدفوع یا گاز تا رسيدن به توالت می باشد و باعث الوده شدن لباس زير در اشخاص ميشود

هشدار به هموطنان

مدتي است كه بعضي إز پزشكان غير جراح اقدام به درمان بيماريهاي نشيمنگاه ميكنند كه نتايج بسيارفاجعه باري بهمراه داسته ، لذا اينجانب بعنوان خدمتگذار شما هموطنان احساس كردم كهوظيفه دارم نكاتي را به اطلاع برسانم .